Elfelejtett jelszó?

Szelestey László, kuratóriumi elnök bemutatkozása

1946 április 7-én születtem Bobán. Elődeim évszázadokra visszamenően ebben a községben birtokosokként éltek, földműveléssel foglalkoztak, és az egyházközség életében tevékenyen bekapcsolódtak.

1975 augusztus 2-án nősültem, feleségem Pethő Judit, kemenespálfai származású. Két gyermekünk született.

A településünket is magába foglaló mezőgazdasági üzemben, mint agrármérnök dolgozom. Lokálpatrióta révén, ahogy lehetőségeim engedték a faluért és az egyházközségért próbáltam tenni. A 90-es évek elejétől két ciklusban polgármesterként, az egyházközségben pedig napjainkig presbiterként tevékenykedem.

Az 1900-as évek végére a bobai evangélikus templom állaga annyira megromlott, - hiszen közel negyven éve volt utoljára renoválva - hogy nap mint nap eljárva mellette, az istentiszteleteken a belső romlást is látva megfogalmazódott bennem az a gondolat, hogy az ősök által épített templomot meg kell menteni a jelennek és a jövőnek. Csak így töltheti be a gyülekezet életében azt a feladatot, amelyért 220 éve őseink felépítették. Szívügyem volt, hogy az egyházközség Alapítványt hozzon létre, hogy majd ennek segítségével biztosíthassuk a felújítás költségeit.

Az Alapítvány 2001-ben létrejött, a gyülekezet közgyűlése hét tagú kuratóriumot választott, melynek elnökségét bízták rám. Nagy lelkesedéssel láttunk munkához, és céljaink megvalósításához elkezdődött a gyűjtés. A templom renoválás álma 2003. év során megvalósult mintegy 24 millió Ft értékben. Elkészült a templom külső és belső felújítása, sőt a harangok automatizálása, és a toronyórák villamosítása is.

A továbbiakban is szeretném, ha A "Bobai Evangélikus Templomért" Alapítvány segítséget tudna nyújtani az oltár restaurálásához, az orgona és a Gyülekezeti otthon felújításához.

2020. november »
november