Hősök Napja, Reformáció, Temetőis istentiszteletek

Október végén november elején emlékezünk. Hősi halottjainkra, a reformáció elindítóira, és továbbadóira, illetve elhunyt szeretteinkre.

Október 30-án este 6 órakor közös istentiszteletre gyűltünk össze az evangélikus templomban, hogy községünk hősi halottjairól emlékezzünk. Ezen alkalommal Rostáné Piri Magda esperes asszony hirdette Isten igéjét, a liturgiában segédkezett Németh Tamás református lelkipásztor, dr. Koltai Jenő esperes-plébános és Kendeh-Kirchknopf László beosztott lelkész. Az istentisztelet után a világháborús emlékműnél helyezték el az emlékezés koszorúit a protestáns gyülekezetek, a római katolikus gyülekezet, a község önkormányzata nevében a polgármester és az iskola nevében sz intézmény igazgatója.

Október 31-én de. 10 órakor reformáció ünnepi istentiszteletet tartottunk úrvacsoraosztással egybekötve.

November elsején a reménység szava szólt a temetői istentiszteleteken. Bobán délután 3-kor a római katolikus testvérekkel közösen emlékeztünk, melyen igehirdetéssel szolgált Kendeh-Kirchknopf László beosztott lelkész, imádsággal pedig dr. Koltai Jenő esperes plébános. Délután 4-kor  a nemeskocsi temetőben gyűltünk össze gyülekezeti tagjainkkal istentiszteletre, Isten megerősítő szavának hallgatására. Ezen alkalmon is Kendeh-Kirchknopf László beosztott lelkész szolgált.

« 2024. április »
április