Tamás-mise

"Lábam előtt mécses a te igéd, ösvényem világossága." (Zsolt 119,105) - Fülöp Dániel írása, Celldömölk

"Lábam előtt mécses a te igéd, ösvényem világossága”

(Zsolt 119,105)

Október 14-én Bobán gyűltek össze a fiatalok egy Tamás-mise keretein belül. Nem csak a vasi egyházmegyéből, hanem távolabbi vidékekről is. A kis templom teljesen megtelt a lelkes csapattal. Az alkalom házigazdája, Rosta Izabella köszöntötte az egybegyűlteket. A liturgiai szolgálatot Kendeh-Kirchknopf László végezte a bobai ifjúság lelkes segítségével.

Hasza Mónika szombathelyi lelkésznő a tékozló fiú története alapján segített a keresőknek. Az igehirdetés mindenkit lekötött. Minden korosztály számára megvolt a maga varázsa, a vetített képekkel, a jól megfogalmazott, érthető mondanivalóval.

A templom felbolydult mikor a házigazda személyes részvételre hívott, a személyes áldáshoz, a gyertyagyújtáshoz, az imádságíráshoz és a keresztelési emlékeztetőhöz. A fiatalok lelkesen fogadták a mise adta lehetőségeket. Számomra sokat jelentett a személyre szabott áldás, ahol mindenki saját élethelyzetére kérhetett isteni erőt. Ezzel a mozgalmas résszel felkészítettük lelkünket a Tamás-mise csúcspontjára, az úrvacsorára.

A hagyományos istentisztelethez képest sokat jelentett az, hogy szeretetvendégséggel várt minket a bobai gyülekezet az alkalom után. A kultúrházban megbeszélhettük egymással -egy meleg tea mellett- élményeinket. Remélem sok ilyen alkalom lesz még, ahol boldogan eltöltheti az idejét az Istent kereső fiatalság.

2019. augusztus »
augusztus